Kdo by nechtěl mít vedení bankovního osobního účtu zdarma bez poplatků. Ale tak si logicky klademe otázku, zda jsou opravdu tyto účty bez poplatku? Nejedná se pouze o lákání budoucích klientů? Řekněme si to na rovinu, neexistují bankovní účty zcela zdarma v neomezené míře. Banky mají taktiku jasnou a danou. Nabízet účty bez poplatků, ale s podmínkami. A ty někdy mohou být vůči klientovi pěkně tvrdé. Mezi základní pravidlo většinou platí, že stačí platit kartou anebo si na účet nechat každý měsíc pravidelně posílat určitou částku peněz. Což není nic těžkého, ale kde je tedy ten zakopaný pes?
Bohužel se nějak v bance při podpisu smlouvy zapomenou zmínit o tom, že nemají vlastní bankomat a vy tedy jako majitel účtu budete hradit poplatek za výběr z cizího bankomatu. Některé banky už to vyřešili bonusem v podobě určitého počtu výběrů za měsíc zdarma a další už za poplatek. A kdo se s tím setkal, může potvrdit, že se nejedná zrovna o malou položku. Posíláte často peníze a hradíte převodem plyn, elektřinu, nájem a jiné měsíční výdaje? Tak i zde Vám to pěkně může naskákat na poplatcích. Takový poplatek za odchozí platbu se pohybuje mezi 5-10 korunami za položku. Také pokud si zvolíte posílání výpisu poštou, zaplatíte. Nebo třeba vklad peněz na účet, pokud banka nedisponuje vkladovým bankomatem, může otřást Vaši peněženkou. Proto než v bance podepíšete skvělou nabídku na vedení bankovního účtu, neváhejte se zeptat na všechny skryté poplatky a přečíst si důkladně obchodní podmínky, aby Vás nezaskočilo hned první vyúčtování banky na konci měsíce.
I úvěr může mít skryté poplatky
Pokud už využíváte k Vaši spokojenosti bankovní účet, může Vám banka díky Vaši historie nabídnout úvěr. I zde je potřeba si dávat pozor neboť i zde mohou být skryté poplatky. Jedná se hlavně poplatek za předčasné splacení úvěru, zpoždění splátky nebo zaslání upomínky. Proto i zde důkladně čtěte podmínky poskytovaného úvěru.