Nový domov je vždy velkou výzvou. A to nejen co se týče zařizování jeho interiéru, případně zahrady, ale také jeho zabezpečení. V našich zeměpisných šířkách nejsou vykradené byty ani domky žádnou raritou, nejsme ve Skandinávii. Proto byste na bezpečnostní prvky neměli brát na malou váhu.
Dveře
Co se týče zabezpečení bytu i rodinného domku, alfou i omegou jsou dveře. Pokud ty nebudou dostatečně kvalitní, může se přes ně dostat i méně zkušený zlodějíček, natož pak protřelý profesionál. Často stačí jen jednou dvakrát kopnout a nežádoucí osoby se dostanou dovnitř. Na dveřích byste tedy rozhodně šetřit neměli. V opačném případě na to můžete doplatit. To samé platí i o zámku. Jednoduchý typ dokáže vypáčit i učeň prvního ročníku. Proto je investice minimálně do dvojitého zámku více než vhodná. Existují ale i další zabezpečovací mechanismy, které s dveřmi mohou souviset. Jedná se hlavně o různé typy alarmů, které mohou být napojeny například na bezpečnostní službu. To však jsou další výdaje navíc. Stejně efektivní dokáže být i hlučný alarm, který v případě vloupání dokáže vzbudit celou ulici.
Okna
Pokud bydlíte ve čtvrtém patře, zabezpečení oken se vás nejspíš týkat nebude. Máte-li však byt v přízemí, je potřeba zajistit i tento možný přístup. Okna by rozhodně neměla být klasická dřevěná. Není nutné pořizovat si nějaké speciální druhy oken, bohatě stačí typy z umělé hmoty, které se však dají pomocí kliky dokonale uzamknout.
Nebudete-li se ani tak cítit v bezpečí, pořiďte si okna s celoobvodovým kováním. Ta by už lupič překonat neměl, alespoň ne bez toho, aniž by na sebe neupozornil. Stejně jako dveře, tak i okna se dají připojit k alarmu. Pokud by měl případný zlodějíček na váš byt zálusk, při prvním pokusu o manipulaci s oknem by ho hlučný alarm velice rychle odradil. V případě tichého alarmu by si pána vyzvedla bezpečnostní služba, případně policie.