13. 5. 2024

Letní ochlazení


Závistivci s tím nic nenadělají. Budou se užírat, ale nic víc. Ostatně, dávno si mohli bazén pořídit také, pokud ovšem mají místo na jeho umístění. Pokud ne, mají smolíka. Ti moudřejší, kteří místo měli a bazén si koupili již určitě mají dávno vše zkontrolováno a připraveno. Pokud se už dávno nekoupají, protože teploty na to rozhodně jsou. Takže mají jistě v provozu filtraci, ale také sprchu a všechny další věci. Nyní už je jen třeba skočit do vody a vychutnávat si tu slast.

Voda musí být čistá a pokud v ní máme sůl, tak je to jistě ještě lepší. Jak známo, mořská sůl má na lidskou pokožku velmi dobrý vliv. Rozhodně příznivější než například chlor, který ve většině bazénů bývá. Ten je tam však proto, aby se zabránilo produkci hnědých i zelených řas. Bez chemie by asi voda v bazénu doznala hodně negativních změn a ke koupání by rozhodně vhodná nebyla.

čistá voda

Sůl ve vodě má samozřejmě více účinků. Je vhodné mít kvalitní solinátor. To je přístroj, někde popisovaný jako salinátor, který vlastně elektrickou cestou vyrábí plynný chlor. Ten není cítit, tedy do doby, než zareaguje. Ale ani pak jej běžný člověk nezaznamená, snad jen jedinci s citlivějším čichem. Salinace a plynný chlor je způsob přípravy vody, který je nejlepší na světě.

dívka ve vodě

K tomu je třeba jednou ročně přidat sůl do bazénu. Tím je vše vyřešeno, zbytek práce udělá právě salinátor. Běžný uživatel se již nemusí starat, protože je to přístroj automatický a pracuje bez zásahu lidské ruky. Možná právě proto není z nejlevnějších. Je však třeba si uvědomit, že to děláte pro zdraví svoje a svých dětí hlavně. Takže koupě tohoto přístroje je vlastně zanedbatelnou položkou. Ostatně, nemusíte mít přístroj za desítky tisíc, ale můžete vyzkoušet levnější variantu.

Základem je však stále sůl. Klikněte na odkaz v článku a můžete si nakoupit takovou, jaká vám vyhovuje.